Gulyásleves recept

A gulyásleves története

A gulyáslevest kifejezetten magyar ételkülönlegességként ismerik szerte a világon. Nagy közkedveltségnek örvend mind a hazai, mind a külföldi konyhákban, valóságos nemzeti jelképpé vált. A gulyásleves a „valódi” gulyás távoli rokona, elkészítési módja inkább a pörköltre hasonlít; kimondottan a polgári konyha szülötte. 1886-ban említik először, és az 1900-as évek elejétől kezdve a gulyás alatt már egyre inkább a gulyáslevest értették. A sűrű levű gulyás (pörkölt) és a gulyásleves közötti különbséggel magyarázható, hogy külföldön máig paprikás ételként ismerik a gulyást, míg a gulyásleves szinte ismeretlen a nemzetközi konyha számára.

A gulyáslevest nagyon sokféle módon lehet elkészíteni, de alapszabály, hogy a leves sűrítéséhez nem használunk lisztet. Általában inkább kevesebb vízzel készítem, így ha túl sűrű lesz, még mindig fel lehet önteni. Ha mégis nagyon híg lesz a gulyáslevesünk, sűrítésként tehetünk bele több csipetkét.

Az alapreceptet felhasználva, nem csak marha, hanem baromfi-, sertés-, birka-, vad-, vagy vegyes húsból is el lehet készíteni a levest. Jómagam gyakran készítem maradék pörköltből is. Létezik gombás, zöldbabos, zöldséges és húsmentes gulyásleves is. Ebben a blogban ezeket vesszük sorra.

 

 

forrás: pixabay.com

 

Forrás: Wikipédia

 

Címkék:

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!